Nowe MapInfo Pro 12.5 - LEPSZE, SZYBSZE, SILNIEJSZE

27-11-2014

Duże zmiany w oprogramowaniu MapInfo Professional. Do sprzedaży wchodzi nowa wersja 12.5, która jest lepszym, szybszym i silniejszym rozwiązaniem klasy GIS.  Wraz z nową wersją zmianie ulega także nazwa produktu na krótszą MapInfo Pro.

 

Do sprzedaży trafiła najnowsza wersja oprogramowania MapInfo Professional oznaczona numerem 12.5. Najnowsze MapInfo przynosi zwiększoną wydajność i osiągi, a zmiana jest na tyle istotna, że producent firma Pitney Bowes Software poczynając od tej wersji zmienia nazwę całego rozwiązania z MapInfo Professional na MapInfo Pro. Nowa wersja wchodzi pod zmienioną nazwą na całym świecie, a promowana jest angielskim hasłem „BETTER, FASTER, STRONGER”. Zwiększona wydajność obliczeniowa wersji 12.5 będzie szczególnie widoczna podczas buforowania i innych zadaniach przetwarzania danych przestrzennych, które będą wykonywane znacznie szybciej.

 

Na całym świecie nowe MapInfo Pro 12.5 trafia do sprzedaży w 2 wersjach: na systemy operacyjne 32 bitowe i 64 bitowe. W Polsce jest już dostępna polskojęzyczna wersja 32 bitowa oraz angielskojęzyczna wersja 64 bitowa. Premiera polskiej wersji 64 bitowej planowana jest na II kwartał 2015.

 

Podstawowe zmiany w wersji 12.5 na systemy 32 bitowe:

- nowe okno rozkładu i narzędzia prezentacji danych

- wsparcie dla odczytu i zapisu geobazy ESRI

- ulepszone narzędzia odczytu i zapisu plików GML

- nowe odwzorowania i układy współrzędnych

- poprawki w systemie licencjonowania

 

Podstawowe zmiany w wersji 12,5 na systemy 64 bitowe:

Dla wersji 64 bity zaprojektowany został zupełnie nowy interfejs użytkownika, który jest znacznie bardziej intuicyjny w użyciu szczególnie dla początkujących użytkowników. Ulepszony został także dostęp do niezbędnych pasków narzędzi. Szybciej i łatwiej niż dotychczas można także robić profesjonalne wydruki przygotowanych map i analiz.


Więcej informacji o nowym MapInfo Professional: link ...