MapInfo Pro wersja 15.0 Co nowego?

29-12-2015

Już jest.  Najnowsza, polska, 32bitowa wersja oprogramowania klasy GIS do tworzenia, zarządzania i aktualizacji danych przestrzennych z serii MapInfo.  Co stało się z wersjami między 12.5 a 15.0? Spokojnie, niczego nie przegapiłeś. Zostały one sprytnie pominięte przez producenta z racji  negatywnych skojarzeń z pechowymi liczbami 13 (dla niektórych Amerykanów i Europejczyków) oraz 14 (dla przesądnych mieszkańców Chin i innych krajów azjatyckich).  Co nowego przynosi ze sobą „Piętnastka”?

 

W odpowiedzi na zapotrzebowanie stałych użytkowników programu, wprowadzona została możliwość dowolnego nazewnictwa map tematycznych w oknach rozkładu.  Nazwy mogą być długie – do 256 znaków i zawierać oprócz liter, znaki specjalne. Nazwy te jednocześnie pojawią się w oknie legendy i  wyeksportowanym pliku PDF.

 

W wersji 15.0 oprogramowania udoskonalone zostało okno rozkładu, co w praktyce oznacza między innymi  możliwość  modyfikacji metody druku dla zadanych skal kartograficznych,  możliwość wyrównania okna rozkładu do linii pomocniczej czy łatwą zmianę skali okna rozkładu przy pomocy scrolla.  

Inform your healthcare provider if you have such http://rxpropecia.com/medical-uses-of-propecia/ medical conditions as liver diseases, bladder muscle disorder, prostate cancer, urethral stricture, etc.

 

Od teraz łatwiej pracować z oprogramowaniem MapInfo Pro korzystając z ekranów dotykowych Multi - touch. Najnowsza wersja niesie za sobą również wzrost wydajności oprogramowania, co w praktyce wiąże się z efektywniejszą pracą, co zwłaszcza dotyczy: aktualizacji tabel, łączenia, dzielenia, usuwania wybranych obiektów czy dezagregacji danych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnym opisem zmian jakie zaszły w wersji 15.0.